Menu
A+ A A-

W sobotę, 30 czerwca na kompleksie boisk wielofunkcyjnych Orlik 2012 przy ulicy Sienkiewicza 34 rozegrany został Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet w ramach projektu Sport Challenge 2018. Organizatorem projektu jest Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich i portal skarzysko24.pl.

„Sport Challenge 2018” to projekt, którego celem jest organizacja współzawodnictwa sportowego oraz zorganizowanie przedsięwzięć sportowych promujących różne formy aktywności fizycznej połączonych z profilaktyką promującą trzeźwy i bezpieczny sposób spędzania czasu wolnego. Projekt dofinansowany został ze środków publicznych w ramach otwartych konkursów ofert na realizację w 2018 roku zadań publicznych: Gminy Skarżysko-Kamienna i Powiatu Skarżyskiego.

W turnieju udział wzięły pary m.in. ze Skarżyska-Kamiennej, Kielc i Radomia. Turniej rozgrywany był systemem podwójnej eliminacji brazylijskiej (wygrany set do 21 punktów).

Po rozegraniu początkowych rund turnieju przyszedł czas na walką o poszczególne miejsca. W pierwszym z półfinałów spotkały się pary: Chojnecka / Mularczyk i Król-Kwiecień / Włodarczyk. Lepsza w tym pojedynku okazała się druga z drużyn, która pokonała rywalki 21:13. Drugi półfinał to pojedynek par: Wilczyńska / Łękawska z parą Czarnecka / Kozieł (zakończony wynikiem 21:17).

W meczu o 3 miejsce w turnieju spotkały się pary: Chojnecka / Mularczyk z parą Czarnecka / Kozieł. Na początku tego spotkania lepiej w obronie i na kontrze grał duet Czarnecka / Kozieł. Szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, którą jednak równie szybko roztrwoniły. Końcówka meczu to wyrównana gra punkt za punkt, a o zwycięstwie decydowała bardzo zacięta końcówka. Więcej zimnej krwi zachowała para Czarnecka / Kozieł, która wygrała spotkanie 21:18.

Mecz finałowy był pojedynkiem Wilczyńska / Łękawska z parą Król-Kwiecień / Włodarczyk. Mecz finałowy był bardzo wyrównany, ale w końcówce spotkania przewagę punktową nad rywalkami wypracowała sobie para Król-Kwiecień / Włodarczyk. Ostatecznie wspomniana para wygrała z wynikiem 21:18 spotkanie finałowe i zajęła pierwsze miejsce w turnieju.

Ostateczna klasyfikacja:

1 miejsce: Iza Włodarczyk / Alicja Król-Kwiecień (Radom)
2 miejsce: Dominika Łękawska / Weronika Wilczyńska (Skarżysko-Kamienna)
3 miejsce: Maria Czarnecka / Katrzyna Kozieł (Kielce)

Pierwsze trzy pary otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.
 

1 miejsce: Iza Włodarczyk / Alicja Król-Kwiecień (Radom)
2 miejsce: Dominika Łękawska / Weronika Wilczyńska (Skarżysko-Kamienna)

3 miejsce: Maria Czarnecka / Katrzyna Kozieł (Kielce)