Menu
A+ A A-

W niedzielę, 01 lipca na kompleksie boisk wielofunkcyjnych Orlik 2012 przy ulicy Sienkiewicza 34 rozegrany został Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn w ramach projektu Sport Challenge 2017. Organizatorem projektu jest Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich i portal skarzysko24.pl.
 
„Sport Challenge 2018” to projekt, którego celem jest organizacja współzawodnictwa sportowego oraz zorganizowanie przedsięwzięć sportowych promujących różne formy aktywności fizycznej połączonych z profilaktyką promującą trzeźwy i bezpieczny sposób spędzania czasu wolnego. Projekt dofinansowany został ze środków publicznych w ramach otwartych konkursów ofert na realizację w 2018 roku zadań publicznych: Gminy Skarżysko-Kamienna i Powiatu Skarżyskiego.

W turnieju udział wzięły pary m.in. ze Skarżyska-Kamiennej, Kielc, Starachowic i Radomia/Wierzbicy. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym" (wygrany set do 21 punktów), o zwycięstwie w turnieju decydowały punkty przyznawane za zwycięstwa w poszczególnych spotkaniach (ew. zdobyte małe punkty).

Po kilku godzinach rywalizacji na piachu okazało się, że w turnieju najmocniejszą drużyną okazała się para, która odniosła zwycięstwa we wszystkich swoich spotkaniach - Sylwester Janek / Michał Koryciński. Drugie miejsce w turnieju zajęła para Wojciech Wojtachnio / Karol Duda, a trzecie para Emil Krakowiak / Kacper Nowak.

Ostateczna klasyfikacja:
1 miejsce: Michał Koryciński / Sylwester Janek (Radom/Wierzbica)
2 miejsce: Wojciech Wojtachnio / Karol Duda (Kielce)
3 miejsce: Emil Krakowiak / Kacper Nowak (Skarżysko-Kamienna)