Menu
A+ A A-

W środę (15 sierpnia) na boiskach do siatkówki plażowej przy bliżyńskim zalewie rozegrany został Turniej Siatkówki Plażowej Mikstów Sport Challenge Bliżyn 2018. Organizatorem turnieju było Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich we współpracy z Gminą Bliżyn i z portalem skarzysko24.pl.

„Sport Challenge 2018” to projekt, którego celem jest organizacja współzawodnictwa sportowego oraz zorganizowanie przedsięwzięć sportowych promujących różne formy aktywności fizycznej połączonych z profilaktyką promującą trzeźwy i bezpieczny sposób spędzania czasu wolnego. Projekt dofinansowany został ze środków publicznych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2018 roku zadań publicznych powiatu skarżyskiego.

Turniej, w którym udział wzięło 16 drużyn (min. ze Skarżyska-Kamiennej, Kielc, Zagnańska, Szydłowca, Radomia, Mysłowic, Piekar Śląskich i Czechowic-Dziedzic) rozgrywany był systemem podwójnej eliminacji brazylijskiej (wygrany set do 21).

O tym, że w tym roku rywalizacja będzie bardzo mocna i wyrównana mogliśmy przekonać się już na etapie eliminacji (w których nie brakowało zwycięstw na przewagi). Po kilku godzinach emocjonującej rywalizacji w półfinałach znalazły się drużyny: Agata Hankus/ Michał Kotarski, Katarzyna Fura-Seweryn/ Wojciech Kowalski, Klaudia Bielecka/ Mateusz Jędrych i team Weronika Wilczyńska/ Paweł Bodo. W boju o grę o pierwsze miejsce w turnieju para Fura-Seweryn/Kowalski pokonała duet Hankus/Kotarski 21:17, takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie teamu Wilczyńska/Bodo z parą Bielecka/Jędrych.

W meczu o trzecie miejsce (pomiędzy parami: Hankus/Kotarski i Bielecka/Jędrych) - pomimo ogromnego zmęczenia - nie brakowało wielu efektownych obron i mądrych zagrań. Ostatecznie z wynikiem 21:10 mecz wygrała para Hankus/Kotarski. W finale na piachu stanęły pary: Katarzyna Fura-Seweryn/ Wojciech Kowalski i Weronika Wilczyńska/ Paweł Bodo. Na piachu wyraźnie dominowała para z Czechowic-Dziedzic, która wygrała spotkanie finałowe wynikiem 21:12.

Ostateczna klasyfikacja:

1 miejsce: Katarzyna Fura-Seweryn/ Wojciech Kowalski (Czechowice-Dziedzice)
2 miejsce: Weronika Wilczyńska/ Paweł Bodo (Szydłowiec)
3 miejsce: Agata Hankus/ Michał Kotarski (Mysłowice)

Pierwsze trzy pary turnieju otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.

Organizatorzy dziękują Gminie Bliżyn i p. Mariuszowi Walachni - Wójtowi Gminy Bliżyn za pomoc w organizacji Turnieju.